Новият български филм „Без крила“ тръгва по кината
На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.
Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев
На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.
Дъб в Шотландия, известен като Skipinnish Oak, е обявен за дърво на годината във Великобритания, съобщи Би Би Си. Дървото е наречено в чест на шотландската музикална група „Скипиниш“ (Skipinnish).
Експертите смятат, че възрастта на дъба е между 400 години и 1000 години. Дървото спечели първо място, като се конкурираше срещу 11 други претенденти в състезанието на „Уудленд тръст“ (Woodland Trust). На второ място се класира дъбът Darwin Oak, намиращ се в град Шрусбъри. Трета позиция зае 1000-годишният дъб Bowthorpe Oak.
Музикалната група „Скипиниш“, която изпълнява традиционна и съвременна шотландска музика, създаде нова песен в чест на победителя. Мелодията ще бъде изпълнена за първи път на концерт в Глазгоу следващата година.
Дъбът Skipinnish Oak вече е претендент и в конкурса „Европейско дърво на годината".
Компанията „Лайънсгейт“ (Lionsgate) оттегля новия трейлър на филма „Мегалополис“ на Франсис Форд Копола, предаде Асошиейтед прес. В сряда бе разкрито, че цитатите на критиците, добавени към трейлъра, са били изфабрикувани.
„Лайънсгейт незабавно оттегля трейлъра на „Мегалополис“,“ каза говорител на компанията в изявление за Асошиейтед прес. „Поднасяме искрените си извинения на засегнатите критици, както и на Франсис Форд Копола за тази грешка. Сгрешихме. Съжаляваме“.
Трейлърът, пуснат по-рано в сряда, включваше цитати на критици като Полин Кейл и Роджър Ебърт за други филми на Копола. За новия му филм няма такива рецензии. Изглежда, че целта е била да се подчертае разногласието на критиката към вече класическите филми на Копола като „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“. В трейлъра
Цикълът „Невидима София" за 2024 година ще завърши с изложба, посветена на движимото културно наследство под наслова „Занаятчиите на София“, съобщи Цветана Кулинска, член на организаторите от „Програмата“.
Събитието ще се състои на 21 ноември в Централни хали.
През 2025 година ще продължим да разкриваме непознати аспекти от материалното и нематериалното културно наследство на София с още изложби, отбеляза Цветана Кулинска.
„Работим по няколко проекта, които ще фокусират вниманието върху знакови културни институции, като театрите на София и емблематични фигури от българската театрална сцена. Продължаваме да търсим вдъхновение в скритите, но значими символи на града, които често остават незабелязани“, каза тя.
Тази вечер цикълът „Невидима София“ продължава с фотографската изложба „Старите квартал
Цигуларката Мила Георгиева и мецосопраното Гергана Николаева представят съвместно нова музикална пиеса с видеоклип.
Избрахме добре познатата ария „Сегидиля“ на Кармен от едноименната опера на Жорж Бизе – кратка, но много емоционална, тя доказва, че музиката е вечна, разказват артистите.
Аранжиментът е направен от композиторa Георги Стрезов. Той успя да добави инструменти, които подсилват испанската атмосфера, а виртуозните пасажи на цигулката се вплитат изключително красиво в мелодията на Кармен, допълват музикантите.
По думите им клипът, чиято премиера е на 14 ноември, е пълен с женска енергия, която подсеща, че всяка една от нас носи малка частичка от буйната Кармен.
Хореограф е Димитрина Русева-Дима, а режисьор е Радос
В Художествената галерия „Никола Маринов“ в Търговище беше открита самостоятелна юбилейна изложба на Цончо Денев. По този начин творецът отбелязва своята 70-годишнина. Подредени са общо 97 живописни творби - миниатюри, платна в среден и голям формат. Показани са акварелни произведения, както и акрил върху платно.
Цончо Денев е сред именитите художници на Търговище. В своите творчески години се изявява в областта на графиката, приложната графика, живописта, художествено-пространственото оформление. Участвал е в множество национални и международни изложби и пленери. Едноименната експозиция, представена пред публика днес, е десетата му самостоятелна изява.
Тя беше открита официално от директора на ХГ „Никола Маринов“ Пламен Проданов. Той бе лаконичен в представянето на автора, като ползва цитат от интервю на художника. „Рисуването наистина е животът ми и го осмисля.
Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.
Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал.
„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.
СЮЖЕТЪТ
Мишо, Слави и Иван, и тримата на 14 години, карат колела в покрайнините на Плевен, когато биват изненадани от буря. Колело на Мишо поднася и той случайно се опира в активен трафопост. Това води до волтова дъга, която го праща метри назад. Мишо се буди в болница, когато установява, че и двете му ръце са ампутирани. В следващите месеци той и родителите му се опитват да се адаптират към новия му начин на живот – с ортопедични протези.
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула.
Показаните снимки са част от най-награждаваните ми фотоси, каза Сърбинска. Тя допълни че скулптурите не са показвани досега пред публика, а акварелите са последната слабост.
„Те са моята почивка, защото скулптурата е трудоемък процес, от нея болят ръцете, болят и очите. На големите празници моята почивка са акварелите. Те са вдъхновени от любимите ми поетични творби“, каза Сърбинска.
Тя уточни, че рисунките не са илюстративни, а по-скоро интуитивни, каквито ги вижда в съзнанието си. За Теодора Сърбинска изкуството е най-вече свобода, щастие и спокойствие, а творческия процес е огромен дар.
Изложбата е със свободен вход и може да се види до 5 октомври.
Творческият екип на плевенската арт школа „Колорит“ се завърна с награди от 25-о издание на Международна среща на младежкото изкуство „Евора 2024“ в Португалия. Това съобщи ръководителят на школата Майя Ананиева.
Заедно с нея в международния форум са участвали Пламена Захариева (14 г.) и Елена Георгиева (15 г.). Двете момичета са отличени за творбите си на тема „Творческо пресъздаване на художествена творба от Музея в Евора“, създадени по време на пленера, съпътстващ младежката среща. В него са участвали близо 50 млади художници от различни страни. Пламена е отличена с втора награда, а Елена с поощрителна.
Повод за поканата към плевенската школа за участие в международната среща са отличените рисунки на нейните възпитаници от конкурса за рисунка „Евора 2024“ на тема „Чудесата на морското дъно“. В индивидуалното
Във Велико Търново бе възстановено сграфито пано на около половин век, посветено на Велчовата завера.
То е с площ близо 67 квадратни метра, като шест от тях изцяло липсваха, а също така имаше опасност целият стенопис да рухне. Възстановителните дейности започнаха на 13 май и продължиха два месеца и половина.
Екипът, който изпълни задачата, е от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Ръководител на групата бе доц. д-р Милен Джановски, а негови помощници - асистентът му докторант Христо Христов и студентът Теодор Атанасов. В продължение на около 20 дни участие в дейностите взе и синът на автора на стенописа – Христо Гелов, който пристигна от Испания, където живее.
Ръководителят на екипа доц. д-р Милен Джановски разказа, че секторът под падналата мазилка е бил отлепен от стената и при по-силен вятър е има
Цигуларката Лидия Байч и световнопризнатият маестро Томас Зандерлинг гостуват на 25 септември, на Софийската филхармония.
Програмата на вечерта включва Първия концерт за цигулка на Брух и Четвърта симфония от Брамс, съобщават от филхармонията.
Събитието е в зала „България“.
Байч свири на цигулка, изработена от Жан Батист Вийом, през 1860 г.
Лидия Байч е родена 29 ноември 1981 г. в Санкт Петербург, Русия. Смятана за една от най-универсалните изпълнителки на нашето съвремие. На 8 години печели първия си международен конкурс, последван от множество други първи награди. На 16-годишна възраст печели Гран при на „Евровизия“, както и наградата „Европейски музикант на годината“, връчена от лорд Йехуди Менухин. Работи с диригенти като Лорин Ма
Тази вечер след полунощ е прожекцията на българския филм „Триумф“ на Международния кинофестивал в Торонто, съобщи сайтът на форума Tiff.com.
Филмът е включен в състезателната секция на фестивала „Платформа“ заедно с още девет заглавия със световни премиери. „Триумф“ е българско-гръцка продукция с участието на Мария Бакалова. Филмът е последната част от трилогията на творческия тандем Кристина Грозева и Петър Вълчанов, включваща филмите „Урок“ (2014) и „Слава“ (2016). Бакалова е и продуцент на филма, чийто актьорски състав включва още Юлиан Костов, Маргита Гошева и Юлиан Вергов.
„Триумф“ е вдъхновен от действителни събития в България през 90-те години, когато след падането на комунистическото управление екип от високопоставени военни и психолози предприемат строго секретна операция
Бъдейки различен от останалите, Мишо изпада в тежка депресия и започва да страни от приятелите си, губи цел в живота си. Това се променя, когато се запознава със Стела Енева (параолимпиец) и започва са се занимава с лека атлетика. Впоследствие започва да тренира дълъг скок, под крилото на бившия състезател Петър Дачев.
Въпреки че открива ново призвание в живота си, мести се в София и е приет в университет, Мишо продължава да не може да приеме себе си и това, че не е като повечето хора. Той изпитва дълбок срам от състоянието си и постоянно крие протезите си от хората. Тази му особена уязвимост обаче успява да привлече Ирена, българка с нигерийски произход, която цял живот се е чувствала като аутсайдер. Двамата постепенно започват връзка, която се разпалва.
Ирена иска да е журналист, да изразява себе си, да казва истината и да заема позиция, докато Мишо е затворен в себе си и използва гнева си за да печели на пистата - нещо, което развива все повече, като на първото си състезание в Дубай взема бронзов медал на дълъг скок. Въпреки това той продължава да не може да се възприеме и продължава да крие протезите си от другите хора, нещо което Ирена не харесва и го окуражава да направи точно обратното – да даде пример на други в подобно положение. Мишо е тотално против и това води до конфликт между тях, който ескалира още повече, когато той започва да я ревнува и да се дразни на общуването й с други хора.
Гневът на Мишо стига до своя пик и, освен Ирена, той е на път да загуби и треньора, и кариерата си. След срещата си с момиче, болно от церебрална парализа и с други хора, с липсващи крайници, Мишо се захваща да прави нов вид протези. Печели световната титла по дълъг скок в Дубай, като вече скача само с една протеза и успява да приеме факта, че хората го виждат без ръце. Малко след това той приключва спортната си кариера, но вече е намерил ново призвание, а именно – да прави протези, които да дарява и като същевременно с това започва да работи и като мотивационен говорител.
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Артефакти и човешки останки, взети от норвежки изследовател и антрополог в края на 40-те години на миналия век, се връщат от Музея „Кон Тики“ в Осло на отдалечения чили ...
Картина на германския художник импресионист Макс Либерман беше продадена на търг в Кьолн за 720 000 евро, предаде ДПА.
Прогнозната цена беше между 700 000 евро и един милион евро. ...
Джаз фестивал ще има на 15 и 16 ноември тази година в Доходното здание в Русе. Програмата включва концерти на известни изпълнители. Това съобщиха организаторите на музикалния форум ...
Конкурсът „Разград – уловени мигове“ предизвиква младите фотографи. Това е 14-ото издание на фотоконкурса с подтема „Лицата на Разград“ и е насочено к ...
Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и пианистите Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват тази вечер 14-ото издание на „Пиа ...
Не знам колко събития има в България, в момента, които толкова много години съществуват без прекъсване – от 1987 година до днес. Това е много повече от традиция. Това е един ...
По-късно този месец ще бъде пуснат „ултимативен микс“ на Do They Know It`s Christmas („Знаят ли, че е Коледа“) по случай 40 години от записването на празнич ...
Даниеле Рустиони ще стане третият главен гост-диригент на нюйоркската Метрополитън опера в нейната почти век и половина история, съобщава АП.
От 2025-26 г. 41-годишният италианец щ ...
На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА.
Ден по ...
На платформата за краткосрочно отдаване под наем „Еърбиенби“ (Airbnb) се появи обявява за състезание в гладиаторски игри, съобщи АНСА. Тя бе пусната от Луций (главният ...
Новият български филм „Без крила“ тръгва по кината
На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши.
На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.
Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.
Дъб в Шотландия, известен като Skipinnish Oak, е обявен за дърво на годината във Великобритания, съобщи Би Би Си. Дървото е наречено в чест на шотландската музикална група „Скипиниш“ (Skipinnish).
Експертите смятат, че възрастта на дъба е между 400 години и 1000 години. Дървото спечели първо място, като се конкурираше срещу 11 други претенденти в състезанието на „Уудленд тръст“ (Woodland Trust). На второ място се класира дъбът Darwin Oak, намиращ се в град Шрусбъри. Трета позиция зае 1000-годишният дъб Bowthorpe Oak.
Музикалната група „Скипиниш“, която изпълнява традиционна и съвременна шотландска музика, създаде нова песен в чест на победителя. Мелодията ще бъде изпълнена за първи път на концерт в Глазгоу следващата година.
Дъбът Skipinnish Oak вече е претендент и в конкурса „Европейско дърво на годината".
Компанията „Лайънсгейт“ (Lionsgate) оттегля новия трейлър на филма „Мегалополис“ на Франсис Форд Копола, предаде Асошиейтед прес. В сряда бе разкрито, че цитатите на критиците, добавени към трейлъра, са били изфабрикувани.
„Лайънсгейт незабавно оттегля трейлъра на „Мегалополис“,“ каза говорител на компанията в изявление за Асошиейтед прес. „Поднасяме искрените си извинения на засегнатите критици, както и на Франсис Форд Копола за тази грешка. Сгрешихме. Съжаляваме“.
Трейлърът, пуснат по-рано в сряда, включваше цитати на критици като Полин Кейл и Роджър Ебърт за други филми на Копола. За новия му филм няма такива рецензии. Изглежда, че целта е била да се подчертае разногласието на критиката към вече класическите филми на Копола като „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“. В трейлъра
Цикълът „Невидима София" за 2024 година ще завърши с изложба, посветена на движимото културно наследство под наслова „Занаятчиите на София“, съобщи Цветана Кулинска, член на организаторите от „Програмата“.
Събитието ще се състои на 21 ноември в Централни хали.
През 2025 година ще продължим да разкриваме непознати аспекти от материалното и нематериалното културно наследство на София с още изложби, отбеляза Цветана Кулинска.
„Работим по няколко проекта, които ще фокусират вниманието върху знакови културни институции, като театрите на София и емблематични фигури от българската театрална сцена. Продължаваме да търсим вдъхновение в скритите, но значими символи на града, които често остават незабелязани“, каза тя.
Тази вечер цикълът „Невидима София“ продължава с фотографската изложба „Старите квартал
Цигуларката Мила Георгиева и мецосопраното Гергана Николаева представят съвместно нова музикална пиеса с видеоклип.
Избрахме добре познатата ария „Сегидиля“ на Кармен от едноименната опера на Жорж Бизе – кратка, но много емоционална, тя доказва, че музиката е вечна, разказват артистите.
Аранжиментът е направен от композиторa Георги Стрезов. Той успя да добави инструменти, които подсилват испанската атмосфера, а виртуозните пасажи на цигулката се вплитат изключително красиво в мелодията на Кармен, допълват музикантите.
По думите им клипът, чиято премиера е на 14 ноември, е пълен с женска енергия, която подсеща, че всяка една от нас носи малка частичка от буйната Кармен.
Хореограф е Димитрина Русева-Дима, а режисьор е Радос
В Художествената галерия „Никола Маринов“ в Търговище беше открита самостоятелна юбилейна изложба на Цончо Денев. По този начин творецът отбелязва своята 70-годишнина. Подредени са общо 97 живописни творби - миниатюри, платна в среден и голям формат. Показани са акварелни произведения, както и акрил върху платно.
Цончо Денев е сред именитите художници на Търговище. В своите творчески години се изявява в областта на графиката, приложната графика, живописта, художествено-пространственото оформление. Участвал е в множество национални и международни изложби и пленери. Едноименната експозиция, представена пред публика днес, е десетата му самостоятелна изява.
Тя беше открита официално от директора на ХГ „Никола Маринов“ Пламен Проданов. Той бе лаконичен в представянето на автора, като ползва цитат от интервю на художника. „Рисуването наистина е животът ми и го осмисля.
Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал.
„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула.
Показаните снимки са част от най-награждаваните ми фотоси, каза Сърбинска. Тя допълни че скулптурите не са показвани досега пред публика, а акварелите са последната слабост.
„Те са моята почивка, защото скулптурата е трудоемък процес, от нея болят ръцете, болят и очите. На големите празници моята почивка са акварелите. Те са вдъхновени от любимите ми поетични творби“, каза Сърбинска.
Тя уточни, че рисунките не са илюстративни, а по-скоро интуитивни, каквито ги вижда в съзнанието си. За Теодора Сърбинска изкуството е най-вече свобода, щастие и спокойствие, а творческия процес е огромен дар.
Изложбата е със свободен вход и може да се види до 5 октомври.
Творческият екип на плевенската арт школа „Колорит“ се завърна с награди от 25-о издание на Международна среща на младежкото изкуство „Евора 2024“ в Португалия. Това съобщи ръководителят на школата Майя Ананиева.
Заедно с нея в международния форум са участвали Пламена Захариева (14 г.) и Елена Георгиева (15 г.). Двете момичета са отличени за творбите си на тема „Творческо пресъздаване на художествена творба от Музея в Евора“, създадени по време на пленера, съпътстващ младежката среща. В него са участвали близо 50 млади художници от различни страни. Пламена е отличена с втора награда, а Елена с поощрителна.
Повод за поканата към плевенската школа за участие в международната среща са отличените рисунки на нейните възпитаници от конкурса за рисунка „Евора 2024“ на тема „Чудесата на морското дъно“. В индивидуалното
Във Велико Търново бе възстановено сграфито пано на около половин век, посветено на Велчовата завера.
То е с площ близо 67 квадратни метра, като шест от тях изцяло липсваха, а също така имаше опасност целият стенопис да рухне. Възстановителните дейности започнаха на 13 май и продължиха два месеца и половина.
Екипът, който изпълни задачата, е от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Ръководител на групата бе доц. д-р Милен Джановски, а негови помощници - асистентът му докторант Христо Христов и студентът Теодор Атанасов. В продължение на около 20 дни участие в дейностите взе и синът на автора на стенописа – Христо Гелов, който пристигна от Испания, където живее.
Ръководителят на екипа доц. д-р Милен Джановски разказа, че секторът под падналата мазилка е бил отлепен от стената и при по-силен вятър е има
Цигуларката Лидия Байч и световнопризнатият маестро Томас Зандерлинг гостуват на 25 септември, на Софийската филхармония.
Програмата на вечерта включва Първия концерт за цигулка на Брух и Четвърта симфония от Брамс, съобщават от филхармонията.
Събитието е в зала „България“.
Байч свири на цигулка, изработена от Жан Батист Вийом, през 1860 г.
Лидия Байч е родена 29 ноември 1981 г. в Санкт Петербург, Русия. Смятана за една от най-универсалните изпълнителки на нашето съвремие. На 8 години печели първия си международен конкурс, последван от множество други първи награди. На 16-годишна възраст печели Гран при на „Евровизия“, както и наградата „Европейски музикант на годината“, връчена от лорд Йехуди Менухин. Работи с диригенти като Лорин Ма
Тази вечер след полунощ е прожекцията на българския филм „Триумф“ на Международния кинофестивал в Торонто, съобщи сайтът на форума Tiff.com.
Филмът е включен в състезателната секция на фестивала „Платформа“ заедно с още девет заглавия със световни премиери. „Триумф“ е българско-гръцка продукция с участието на Мария Бакалова. Филмът е последната част от трилогията на творческия тандем Кристина Грозева и Петър Вълчанов, включваща филмите „Урок“ (2014) и „Слава“ (2016). Бакалова е и продуцент на филма, чийто актьорски състав включва още Юлиан Костов, Маргита Гошева и Юлиан Вергов.
„Триумф“ е вдъхновен от действителни събития в България през 90-те години, когато след падането на комунистическото управление екип от високопоставени военни и психолози предприемат строго секретна операция
СЮЖЕТЪТ
Мишо, Слави и Иван, и тримата на 14 години, карат колела в покрайнините на Плевен, когато биват изненадани от буря. Колело на Мишо поднася и той случайно се опира в активен трафопост. Това води до волтова дъга, която го праща метри назад. Мишо се буди в болница, когато установява, че и двете му ръце са ампутирани. В следващите месеци той и родителите му се опитват да се адаптират към новия му начин на живот – с ортопедични протези.
Бъдейки различен от останалите, Мишо изпада в тежка депресия и започва да страни от приятелите си, губи цел в живота си. Това се променя, когато се запознава със Стела Енева (параолимпиец) и започва са се занимава с лека атлетика. Впоследствие започва да тренира дълъг скок, под крилото на бившия състезател Петър Дачев.
Въпреки че открива ново призвание в живота си, мести се в София и е приет в университет, Мишо продължава да не може да приеме себе си и това, че не е като повечето хора. Той изпитва дълбок срам от състоянието си и постоянно крие протезите си от хората. Тази му особена уязвимост обаче успява да привлече Ирена, българка с нигерийски произход, която цял живот се е чувствала като аутсайдер. Двамата постепенно започват връзка, която се разпалва.
Ирена иска да е журналист, да изразява себе си, да казва истината и да заема позиция, докато Мишо е затворен в себе си и използва гнева си за да печели на пистата - нещо, което развива все повече, като на първото си състезание в Дубай взема бронзов медал на дълъг скок. Въпреки това той продължава да не може да се възприеме и продължава да крие протезите си от другите хора, нещо което Ирена не харесва и го окуражава да направи точно обратното – да даде пример на други в подобно положение. Мишо е тотално против и това води до конфликт между тях, който ескалира още повече, когато той започва да я ревнува и да се дразни на общуването й с други хора.
Гневът на Мишо стига до своя пик и, освен Ирена, той е на път да загуби и треньора, и кариерата си. След срещата си с момиче, болно от церебрална парализа и с други хора, с липсващи крайници, Мишо се захваща да прави нов вид протези. Печели световната титла по дълъг скок в Дубай, като вече скача само с една протеза и успява да приеме факта, че хората го виждат без ръце. Малко след това той приключва спортната си кариера, но вече е намерил ново призвание, а именно – да прави протези, които да дарява и като същевременно с това започва да работи и като мотивационен говорител.
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.